Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Zimowe dokarmianie

Zimowe dokarmianie

Leśnicy z Nadleśnictwa Gniewkowo i członkowie Kujawskiego Koła Łowieckiego Nr 52 w Inowrocławiu wspólnie z dziećmi z  Szkoła Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej zorganizowali 25 lutego 2011 akcję dokarmiania zwierzyny. W zaśnieżone lasy leśnictwa Balczewo ruszyło  35 dzieci z 4 opiekunami i myśliwi, obserwując dobrze widoczne na śniegu ślady zwierząt.

Dzieci, przygotowując się do wizyty w lesie, sukcesywnie zbierały karmę. Wśród kilkudziesięciu kilogramów smakołyków znalazły się m.in.: ziemniaki, marchew, buraki, jabłka, chleb, ziarna zbóż, a nawet siano. Leśnicy wspomogli przedszkolaki dostarczając specjalny pokarm dla ptaków.

Po dotarciu na miejsce ścieżki dydaktycznej Leśnictwa Balczewo , wszystkie dzieci przystąpiły do zorganizowanego przy udziale leśników i myśliwych dokarmiania zwierzyny. Każdy mógł osobiście wysypać karmę i odczuć tym samym swój bezpośredni udział w akcji.

Od łowczego koła dzieci dowiedziały się, jak bardzo potrzebna zwierzętom jest pomoc ludzi – zwłaszcza, kiedy zima bywa tak śnieżna i mroźna jak w tym roku. Z pewnością niezapomniane będą odwiedziny leśnych paśników i poletek (dla niektórych nawet wizyta w środku paśników), tym bardziej, że na zakończenie odbyło się ognisko, połączone z przedstawieniem głównych gatunków zwierzyny łownej zamieszkującej tereny dzierżawionego przez Kujawskie Koło Łowieckie Nr 52 w Inowrocławiu obwodu nr 210 oraz  pieczeniem kiełbasek i gorącą herbatą.