Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

„Diana po polowaniu”

2015-03-03

W miniony weekend w dniach od 27.02 do 01.03.2015r odbyły się I Warsztaty łowieckie dla kobiet „Diana po polowaniu” zorganizowane przez Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego.

W warsztatach, które odbyły się w Ośrodku Szkoleniowo-Rekreacyjnym STRZELNICA w Kochcicach,  uczestniczyła nasza Kol. Sylwia Głazowska. Program pierwszego dnia warsztatów obejmował zajęcia z wabienia jeleni i drapieżników, podczas których Diany mogły spróbować swoich sił w naśladowaniu głosów byków na rykowisku oraz wabienia drapieżników różnymi metodami i za pomocą dostępnych wabików. Pierwszy dzień spotkania zakończył się biesiadą wszystkich uczestniczek wraz w łowczymi okręgowymi, którzy odbywali w tym dniu naradę z Łowczym Krajowym również w Kochcicach. Podczas biesiady odbył się koncert Centralnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Mieczysława Leśniczaka, połączony ze wspólnym śpiewaniem uczestniczek pod przewodnictwem Sławomira Krama.

Drugi dzień okazał się nie lada wyzwaniem. Od wczesnych godzin rannych Panie ruszyły zgłębiać tajniki kuchni myśliwskiej. Na przygotowywaniem specjałów czuwał Kolega Krzysztof Lechowski- znawca kuchni myśliwskiej, założyciel firmy „Provincja”, twórca i organizator programu „Oswajamy dziczyznę”, promującego zastosowanie dziczyzny i innych darów lasu we współczesnej kuchni.

Dziewczyny zostały podzielone na trzy zespoły i każdy z nich miał za zadanie przyrządzić potrawę z innego rodzaju mięsa dla sąsiedniego zespołu. I tak zespół żółtych przygotowywał stek z jelenia, zespół czerwonych bażanta a zespół zielonych polędwiczki z dzika. Równocześnie dwa zespoły składające się z uczestniczek z każdej grupy przygotowywały rosół z bażanta dla wszystkich uczestniczek oraz sos na bazi nalewki i owoców tarniny.

Po wspólnej degustacji, część uczestniczek warsztatów udała się na krótkie zawody strzeleckie  a pozostałe Diany na zajęcia z elaboracji amunicji oraz czyszczenia broni. W trakcie zajęć każda z Pań przygotowała swój nabój kal.375 Holand Holand Mag., który potem miała okazję wypróbować na osi rogacza.

                Trzeci dzień warsztatów obejmował zajęcia z kynologii oraz sokolnictwa. W zakresie kynologii omówiona i zaprezentowana została praca ze szczeniakami oraz psami dorosłymi, natomiast sokolnicy pokazali Paniom jak powinno pracować się z ptakami łowczymi.

            

               Darz Bór!

 

Komentarze