Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

XVIII Regionalny Kujawsko-Pomorski Konkurs Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras

2014-09-29

28 września 2014 r. na terenie dzierżawionego przez nasze koło obwodu łowieckiego nr 204 „Jaksice” odbywał się Kujawsko-Pomorski konkurs wyżłów i psów myśliwskich małych ras.  W konkursie wzięło udział 10 psów w tym 6 wyżłów , 3 płochacze niemieckie oraz 1 spaniel angielski. Pracę psów oceniała komisja sędziowska pod przewodnictwem Kol. Janusza Brodzińskiego, oraz sędziów z naszego koła Kol. Tomasza Oset i Janusza Jedlińskiego. Dużą pomocą służyli również Kol. Jakub Mielcarek i Adrian Frąckowiak, którzy zajmowali się logistyką poszczególnych konkurencji, oraz Kol. Dariusz i Marek Żylińscy i Bohdan Esze, którzy pozyskali zwierzynę do konkurencji włóczek i tropienia po farbie. Konkursy wyżłów wygrały dwa psy uzyskując maksymalną ilość 264 pkt rasy mały munsterlander (X-ZIBIT i XERROX vom Munsterlander).
Obwód nasz wykazał się bardzo dobrymi stanami zwierzyny  co umożliwiło sprawne i pełne przeprowadzenie oceny wszystkich psów. Do konkursów organizator przygotował 20 dzikich kaczek, 12 bażantów, 6 królików i  jedną sztukę zwierzyny płowej. Każdy uczestnik konkursu otrzymał poczęstunek.

Organizacja tak prestiżowych konkursów na terenie naszego obwodu łowieckiego była kolejnym punktem obchodów w bieżącym roku przez Kujawskie Koło Łowieckie w Inowrocławiu 95-lecia jego istnienia. Nagrody dla najlepszych psów ufundowali: Starosta Powiatu Inowrocław oraz Nadleśnictwo Solec Kujawski.

Komentarze