Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Zbieranie śmieci nie hańbi, w odróżnieniu od ich wyrzucania w lesie…

2014-03-28
28 marca 2014 r. o godz. 10 wyruszyły na sprzątanie lasu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaksicach wraz z członkami Kujawskiego Koła Łowieckiego Nr 52 w Inowrocławiu. Sprzątanie rozpoczęliśmy w lesie położonym niedaleko wsi Dzwierzchno, gdzie szybko zdobyliśmy „łupy” w postaci siedmiu pełnych worków śmieci. Wyniki akcji przerosły najśmielsze oczekiwania. Po dwóch godzinach zmagań zebraliśmy, kilka dużych plastikowych konstrukcji i jeden tapczan.
Po posprzątaniu lasu dzieci wraz z myśliwymi zabrali się do sadzenia nowych drzew i krzewów owocowych na nowej remizie dla zwierzyny drobnej. Łącznie posadziliśmy 200 drzewek jabłoni, jarzębu, gruszy, głogu  i krzewów owocodajnych.
Oprócz zrobienia czegoś pożytecznego dla wspólnego dobra, akcja okazała się też świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu myśliwych i młodzieży w piękne piątkowe popołudnie w sympatycznym towarzystwie. Wspólna praca dla pozytywnego celu zbliża ludzi, a ruch na świeżym powietrzu poprawia zdrowie. Wzmaga też apetyt, dzięki czemu kampanię zakończyliśmy przekąską nad ogniskiem.

Komentarze