Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Polowanie Hubertowskie

2013-10-27
26-27 października 2013 roku na obwodzie 236, przy pięknej pogodzie  odbyło się dwudniowe Hubertowskie polowanie zbiorowe. Prowadzącym był kol. Tomasz Oset, a pomagali kol. Mirosław Chorąży i Szymon Siwa. Pierwszego dnia polowanie rozpoczęło się od zbiórki, na której prowadzący przypomniał zasady bezpieczeństwa, wymienił zwierzynę do polowania oraz przedstawił psy biorące udział w polowaniu ze znanej hodowli Kol. Jerzego Michalskiego . Jako pierwsze mioty wzięto "Rewir 5". Naganka ruszyła, w uprawie były dziki, oraz jelenie, do których oddano kilka strzałów, ale niestety tylko jeden był celny Kol. Mirka Ranosza do jelenia byk, z tego miotu uszły dwie chmary jeleni - byków i łań z cielakami. W kolejnych miotach również czarnego zwierza nie brakowało, strzałów padło wiele, ale tylko 1 celny Kol. Jarka Nowińskiego do warchlaka. Ostatni miot prowadzący zaplanowali na "byczym jaju", gdzie dziki nie chciały wyjść z miotu a po sygnale koniec polowania jeden nemrod strzelał do lisa, za co został upomniany przez prowadzącego.
Drugiego dnia po zbiórce pierwszym miotem był „Nałęcz”, gdzie trzech kolegów strzelało do jelenia byka, który po osaczeniu przez świetnie pracującego gończego polskiego został pozyskany. W tym miocie również była łania daniela oraz chmara jeleni, która się cofnęła za nagankę. Celny strzał do jelenia oddał kol. Jacek Gaj. Pozostałe mioty mimo obecności w nich zwierzyny nie przyniosły udanych strzałów. Również w tym polowania jeden myśliwy został upomniany za poruszanie się na stanowisko do przodu i tyłu.
Oba polowania przebiegały bardzo sprawnie przez udział bardzo dobrych psów myśliwskich, zorganizowania przez koło dwóch samochodów do podwożenia myśliwych oraz trzeciego jako karawan, dobrej pracy naganiaczy i bardzo sprawnego i w dobrej atmosferze przeprowadzenia polowania szczególnie przez Kol. Mirka.
Królami polowania zostali myśliwi, którzy pozyskali jelenia byka, a pudlarzami polowania zostali Kol. Władek i Hubert.

Komentarze