Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Konkurs Przelewickiego Bractwa Św. Huberta

2010-06-29

Drogie Koleżanki i Koledzy, dzieje się wiele i wśród braci myśliwskiej, naturalnie wiele dobrego. W sobotę 19 czerwca reprezentacja naszego Koła wzięła udział w organizowanym przez Przelewickie Bractwo Świętego Huberta festynie o charakterze głównie łowieckim. Bractwo organizujące niniejszy festyn powstało przy Nadleśnictwie Człopa, a jego członkowie to głównie leśnicy -myśliwi z tego Nadleśnictwa. Skorzystaliśmy z zaproszenia wystawiając grupę „mocnych teoretyków łowiectwa” w składzie: Sławomir Niemiec, Ryszard Mróz, Tymoteusz Niemiec i gościnnie jako wsparcie fachowe reprezentanta łowiectwa kaliskiego Bogusław „Kuba” Bartosz. Konkurencji było siedem: sygnały myśliwskie, rozpoznawanie poroży jeleni, gwara łowiecka, strzelanie z łuku, pytania z łowiectwa, ocena odległości, rozpoznawanie odgłosów zwierząt.

Nie były to łatwe zadania bo organizator starał się je utrudnić w każdy możliwy sposób, co znamienne było w konkurencji odgłosów zwierząt, gdzie między innymi był zapodany odgłos karpia. Duże wrażenie i wiele emocji budziła konkurencja rozpoznawania poroży jeleni, w której z odległości 80 metrów trzeba było opisać formę poroża i podać jego wagę z dokładnością do 10%, a dane poroże ukazywało się na kilkanaście sekund imitując byka defilującego kilkumetrowym duktem w pełni swego dostojeństwa prezentując wieniec z przodu i z boku. W tym współzawodnictwie brało udział 5 zespołów reprezentujących głównie koła dzierżawiące obwody na terenie Nadleśnictwa Człopa. Walka była zaciekła a i zabawa przednia. Nasz zespół poza wiedzą łowiecką na poziomie, myślę wysokim, posiadał jeszcze jeden atut, a mianowicie silną grupę wsparcia w postaci mam, żon, przyjaciółek, wnuków i innych członków rodzin jak i przyjaciół wspierających nas w sposób tak spontaniczny, gdzie prowadzący ten konkurs nie omieszkał kilkakrotnie wyrazić uznanie naszym fanom.

Zajęliśmy trzecie miejsce z wynikiem 60 punktów, drużyny które nas wyprzedziły zdobyły po 63 punkty i aby ustalić kolejność nastąpiła dogrywka pod tytułem „wyciąganie dzika z bagna”, gdzie wygrała reprezentacja Koła „Żuraw” z Człopy przed Kołem „Darz bór” Mielęcin. Pierwsza drużyna zdobyła puchar przechodni i zwyżkę, druga dyplom i 50 kg soli do lizawek, a my dyplom i cały wór kukurydzy no i ogromną satysfakcję z udziału w tym konkursie. W następnym konkursie nie przewidujemy innego miejsca jak pierwsze.

Komentarze