Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Konkurs na „Lisiarza Sezonu” KKŁ 2024/2025

2024-06-01

Koleżanki i Koledzy,

 

Informujemy, że Zarząd KKŁ ogłasza kolejną edycję Konkursu na „Lisiarza Sezonu” KKŁ 2024/2025 dla wszystkich członków Naszego koła polujących we wszystkich dzierżawionych przez nas obwodach.

Nadal widzimy dużą ilość lisów oraz inwazyjnych gatunków obcych, a spośród nich w szczególności jenotów w naszych łowiskach. Mimo 3-krotnego zwiększenia pozyskania w ubiegłym sezonie liczymy na jeszcze lepszy wynik w obecnym.

W tym miejscu przypominamy, że na jenoty polujemy na aktualne upoważnienie do polowania indywidualnego na danym obwodzie cały rok mimo, że nie mamy tego gatunku w upoważnieniu. Po pozyskaniu jenota (lub inny IGO) należy odnotować ten fakt w upoważnieniu tak jak w przypadku innych gatunków łownych.

Wiosną udało nam się zgodnie z planem przeprowadzić reintrodukcję kuropatwy na terenie obwodu nr 202 oraz 204. Na kolejną wiosnę również zaplanowaliśmy powtórzenie takiej akcji co oprócz powiększenia stanu kuropatwy umożliwi  nam polowanie na lisy przez cały rok. Przypomnijmy, że zwiększenie pozyskania lisów i jenotów pozwala nam ochronić występującą w naszych łowiskach zwierzynę drobną w szczególności zające, bażanty i kuropatwy, a także udomowione ptactwo mieszkańców naszych obwodów m.in kaczki, kury, czy gęsi.

Zwycięzcom konkursu zostaną przyznane nagrody.

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie na naszej stronie internetowej w komunikatach – dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.

 

Życzymy połamania, Darz Bór!

 

Komentarze