Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Reintrodukcja kuropatwy w KKŁ

2024-04-05

Koleżanki i Koledzy,

 

Wobec drastycznego spadku liczebności kuropatwy Zarząd KKŁ podjął decyzję o reintrodukcji tego pięknego kuraka w naszych obwodach łowieckich nr 202 oraz 204.

Minęło już wiele lat od ostatniej tego typu akcji w naszym Kole, ale zaangażowani niegdyś w ten proces członkowie KKŁ pamiętają poprzednie wsiedlenia wyjątkowo dobrze.

Zorganizowaliśmy ptaki, wybraliśmy miejsca, gdzie widujemy dziko żyjące stadka, miejsca wokół których występuje duża różnorodność upraw oraz potencjalnych schronień, transport do naszych obwodów i finalnie dokonaliśmy wsiedleń.

Jak wiemy redukcja drapieżników obok poprawy warunków bytowania jest tutaj kluczowa. Miniony sezon dzięki zaangażowaniu części naszych Kolegów skutkował w blisko czterokrotnie większe pozyskanie lisów niż w poprzednich sezonach i choć jesteśmy jeszcze daleko od "kujawskich" rekordów to liczymy, że w obecnym sezonie będziemy jeszcze bardziej skuteczni w redukcji drapieżników oraz działaniach na rzecz poprawy warunków bytowania zwierzyny drobnej w naszych łowiskach.

Tylko od naszej postawy zależy, czy w przyszłym roku zwiększymy skalę wsiedleń kuropatwy i bażantów do rozmiarów dawno niewidzianych w naszym Kole, dlatego już teraz zachęcamy Was do zintensyfikowania polowań na drapieżniki w tym sezonie!

Zarząd KKŁ planuje również w tym roku konkurs na "Lisiarza Sezonu" KKŁ. Wsiedlenia pozwolą nam również polować na lisy cały rok co z kolei pozwoli skuteczniej ochronić zwierzynę drobną bytującą w naszych łowiskach oraz ptaki hodowane przez okolicznych mieszkańców.

Wszystkom Kolegom zaangażowanym w tę akcję serdecznie DZIĘKUJEMY!

Poniżej publikujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

 

Darz Bór!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze