Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Prace gospodarcze w obwodzie nr 202

2024-03-27

Koleżanki i Koledzy,

 

W dniu 23 marca br chętni do pracy członkowie naszego Koła spotkali się o godzinie 8:00 w Modliborzycach w celu wykonania wiosennych prac gospodarczych w naszym łowisku numer 202.

Uprzednio dzięki wsparciu naszych Członków Zarząd KKŁ zorganizował, a nasz Kolega Wiktor własnym transportem dostarczył 4 nowe ambony, 10 drabin oraz przygotował do nich autorskie, betonowe mocowania.

Kolega Patryk udostępnił miejsce, deski oraz zapewnił transport materiału na nowe lizawki.

Podzieliliśmy się na cztery grupy, gdzie pierwsza grupa zajęła się montażem i instalacją nowych ambon na specjalnie przygotowanych, zbrojonych, betonowych słupkach. Druga grupa przystąpiła do impregnacji urządzeń, trzecia po wcześniejszym załadunku osikowych słupków wyruszyła do łowiska w celu wymiany wysłużonych lizawek dla zwierzyny, a czwarta w postaci Kolegi Mirka do remontu swojej ambony.

Mimo pochmurnej, a później deszczowej pogody Koledzy pracowali w dobrych nastrojach i pocie czoła, a dzięki niezastąpionej ładowarce Kolegi Wiktora praca szła do przodu. Tego dnia udało się zlikwidować wysłużoną ambonę nr 38, a w jej miejsce postawić nową, wykonać połączenie słupów do kolejnej, dokonać częściowej impregnacji, naprawić ambonę nr 5, zamontować w łowisku 20 nowych, osikowych słupków, a wszystkie lizawki zaopatrzyć w jakże ważną dla zwierzyny sól.

Chcemy podziękować czwórce naszych seniorów, którzy mimo deszczu odwiedzili nas tego dnia podczas prac i wspierali dobrym słowem.

W kolejnym dniu 24 marca br podzieliliśmy się na dwie grupy. Tym razem pogoda była łaskawa, a momentami ogrzewało nas wiosenne słońce i mimo utrudnionej logistyki udało się zrobić jeszcze więcej. W tym dniu pracowały dzięki uprzejmości Kolegi Wiktora i Dawida już dwie ładowarki z operatorami, które z łatwością wynosiły nowe ambony, nas i niezbędne materiały do góry, a stare ambony bez trudu powalały.

Pierwsza grupa pracę rozpoczęła od instalacji betonowych słupów w kolejnych dwóch ambonach, następnie z przygodami w postaci zalanych lub podmokłych terenów i dróg udało się przetransportować je w miejsca docelowe. Wspólnie zlikwidowaliśmy kolejne wysłużone biegiem lat ambony numer 22 oraz 28, a w ich miejsce postawiliśmy nowe urządzenia. Druga grupa od rana przystąpiła do naprawy nieszczelnych lub pozbawionych pokrycia dachów. Tego dnia udało się naprawić 4 dachy i wymienić na nowe 2 drabiny.

 

Reasmując ten pracowity weekend, dzięki zaangażowaniu naszych Kolegów, ich sprzętowi, wykonanej pracy oraz sponsorom udało się wykonać dobrą robotę w łowisku.

Była to ostatnia w tym sezonie zorganizowana przez Zarząd KKŁ szansa na wykonanie czynności gospodarczych. Solą w oku pozostaje fakt, że spośród 51 Członków KKŁ było nas w ciągu tych dwóch dni zaledwie 12 osób, których dodatkowo wspomagało 5 pracowników.

Zarząd KKŁ serdecznie dziękuje WSZYSTKIM Kolegom zaangażowanym w ww prace i ma nadzieję, że w nadchodzącym sezonie podczas prac gospodarczych będzie nas więcej, co przełoży się na wykonaną pracę w naszych obwodach.

 

Do zobaczenia w łowisku, Darz Bór!

 

 

 

 

 

 

Komentarze