Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Nadeszła wiosna

2024-03-22

Koleżanki i Koledzy,

 

Marcowe inwentaryzacje zwierzyny we wszystkich naszych obwodach zostały najpierw uzgodnione z Leśniczymi, następnie z Nadleśnictwami, Izbami Rolniczymi i podpisane.

Podobnie Roczne Plany Łowieckie na nadchodzący sezon 2024/2025, które zostały uzgodnione z Nadleśniczymi, Zarządami Okręgowymi PZŁ, włodarzami naszych gmin, Izbami Rolniczymi, a następnie zaakceptowane i podpisane.

Przypominamy, że do końca marca należy dostarczyć protokoły z wykonanych czynności gospodarczych w naszych obwodach – w tym miejscu nawiązując do przekazanych wcześniej informacji, że tylko prace potwierdzone i uzgodnione z Zarządem KKŁ będą akceptowane.

Wiosna to dobry czas, żeby zainteresować się stanem naszych ambon – dla naszego bezpieczeństwa apelujemy o stosowne naprawy – najbliższa okazja już w ten weekend na który Zarząd KKŁ z pomocą naszych Kolegów zorganizował niezbędne materiały do naprawy dachów, deski, narzędzia, czy koparko-ładowarkę. Przypominamy również, że listę przypisanych ambon wraz z uwagami znajdziecie w sekcji 'Komunikaty' (dla zalogowanych użytkowników).

Jest to również czas, kiedy powinniśmy rozliczyć się z upoważnień wydanych w sezonie 2023/2024 oraz uregulować zobowiązania finansowe wobec Koła.

Prosimy o zapoznanie się z terminarzem wiosennych dyżurów na polach, żebyśmy wspólnie przy współpracy z naszymi rolnikami pomogli im skutecznie ochronić zasiewy przed szkodami.

Również tej wiosny Zarząd KKŁ zaplanował uprawę naszych poletek w obwodach łowieckich tj. w obw. nr. 202 planujemy kukurydzę oraz topinambur, w obw. nr. 236 m.in. łubin.

W maju planujemy podobnie jak w ubiegłym roku wspólne spotkanie i przystrzeliwanie broni oraz szkolenie na strzelnicy w Łącku oraz WZCK – liczymy na zgłaszanie propozycji tematów, jakie Waszym zdaniem powinniśmy wspólnie omówić.

 

Darz Bór!

 

 

Komentarze