Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Dyżury myśliwych w obwodzie nr 202 - wiosna 2024r.

2024-03-14

Koleżanki i Koledzy,

 

Jak co roku wiosna to okres szczególnie silnej penetracji przez dziki pól głównie z zasiewami kukurydzy i nasadzeniami m.in. ziemniaków co powoduje znaczne szkody w tych uprawach. W związku z powyższym prosimy wszystkich myśliwych o polowanie na polach w celu zminimalizowania szkód wiosennych.

Szczególnie prosimy o zwrócenie uwagi na pola ze zbożami na których w ubiegłym sezonie uprawiana była kukurydza, gdyż są one bardzo chętnie odwiedzane przez dziki.

Zarząd KKŁ wprowadza nocne dyżury myśliwych w obw. 202 również tej wiosny.

Przypominamy, że osoba dyżurująca proszona jest o odebranie sznurów hukowych i palików bezpośrednio przed dyżurem od Kol. Patryka (Modliborzyce, tel. 784-445-352) oraz użycie ich w trakcie dyżuru w obrębie pilnowanej uprawy.

Prosimy każdorazowo konsultować miejsce odbywania dyżurów z Łowczym lub V-ce Łowczym Koła!

Obecność na dyżurze jest obowiązkowa, a dyżur powinien trwać od zmierzchu do świtu.

W przypadku gdy myśliwy nie może być na dyżurze musi we własnym zakresie zapewnić sobie koleżeńską zamianę lub zastępstwo.

W przypadku wykonywania polowania przez dyżurującego należy dokonać stosownego wpisu w książkę ewidencji z podaniem szczegółowego miejsca polowania. Prosimy dyżurujących o staranne i wnikliwe sprawdzanie wpisów w ewidencji dotyczących miejsc pobytu innych myśliwych, którzy w tym czasie mogą znajdować się w łowisku.

Przypominamy, że dyżur polega głównie na płoszeniu dzików i jeleni z zasiewów i innych upraw wszelkimi sposobami, a nie na polowaniu. Jeżeli jest możliwość oddania strzału i podniesienia zwierzyny to należy to zrobić szybko, jeżeli takiej możliwości nie ma należy przepłoszyć dziki, a nie czekać na możliwość oddania strzału, żeby zminimalizować szkody.

Szczegółowy plan dyżurów zamieszczamy w komunikatach/panelu użytkownika dostępny dla każdego myśliwego po zalogowaniu się na swoje konto.

 

Darz Bór!

 

 

Komentarze