Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

"Kaszanka u Prezesa" oraz Lisarz Sezonu KKŁ 2023/2024

2024-02-11

Koleżanki i Koledzy,

 

W dniu 10 lutym br w obwodzie numer 204 odbyło się polowanie zbiorowe Kujawskiego Koła Łowieckiego nr 52 w Inowrocławiu.

Pogoda mimo wiatru dopisała i choć było bardzo mokro to humory były znakomite. Dzięki pracy dwóch wspaniale ułożonych wyżłów naszego Kolegi Tomka udało się pozyskać trzy lisy i sześć kogutów. Królem polowania został Kol. Adrian, V-ce Królem Kol. Tomek, a jak się pudłuje pokazał nam Kol. Maciej. Gościliśmy naszych Kolegów po strzelbie z sąsiedniego nam Koła z okolic Człopy, którzy od lat bardzo pomagają nam w pracach na terenie obwodu nr 236, a róg Kolegi Daniela rozbrzmiewał w każdym miocie. 

Było to ostatnie polowanie zbiorowe sezonu 2023/2024, czyli tradycyjnie tzw. "Kaszanka u Prezesa". Szczególne podziękowania należą się dla naszego wieloletniego, byłego Prezesa KKŁ Kolegi Jurka oraz jego małżonki za gościnność i aktualnego Prezesa KKŁ, którzy zorganizowali ciepły posiłek i oprawę tego wydarzenia po pokocie, aż do późnego wieczora.

Ostatnie polowanie sezonu to również dzień w którym mogliśmy ogłosić wyniki Konkursu na "Lisiarza Sezonu"  Kujawskiego Koła Łowieckiego nr 52 w Inowrocławiu. Z wynikiem 21 lisów i 3 jenotów Lisiarzem Sezonu 2023/2024 KKŁ został Kol. Mateusz, który odebrał pamiątkowy puchar oraz dyplom, a także nagrodę specjalną w postaci zaproszenia na polowanie zbiorowe na zwierzynę grubą w nadchodzącym sezonie w innym kole łowieckim na terenie okręgu bydgoskiego. Pamiątkowy dyplom i wyróżnienie trafiły również dla Kol. Janusza, który pozyskał 8 lisów.

Laureatom serdecznie gratulujemy, cieszymy się, że udało się zwiększyć pozyskanie lisów w tym sezonie ponad trzy krotnie względem ostatnich kilku lat i liczymy na to, że w nadchodzącym sezonie będziemy jeszcze bardziej skuteczni, żeby nasza zwierzyna drobna mogła spokojnie dorastać, a mieszkańcy naszych obwodów nie skarżyli się na ich uporczywe działania i straty, które wyrządzają.

Darz Bór!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze