Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Dokarmianie zwierzyny drobnej obw 202 i 204 cd

2023-11-29

Koleżanki i Koledzy,

 

Do naszych łowisk przyszedł mróz, a w tym okresie nasze kuraki potrzebują szczególnej opieki. Jak wiecie bażanty nie mają upierzenia zimowego, mają gołe cieki, cienką warstwę tłuszczu, a presja drapieżników w tym czasie wzrasta. W okresie zimowym przy niedostatku pokarmu bażant wędruje opuszczając swoje letnie siedliska, dlatego tak ważne jest cykliczne dokarmianie w tym okresie. W naszych łowiskach możemy jeszcze dzisiaj znaleźć pola po kukurydzy obfitujące w leżące pełne kolby z których nadal chętnie korzysta zwierzyna. Możemy znaleźć również nasze podsypy pod którymi nie było już śladu po wyłożonej niedawno kukurydzy. W dniu dzisiejszym nasi myśliwi zasilili podsypy w ziarno pszenicy i kukurydzy w obwodach nr 202 i 204.

W najbliższych dniach do łowiska trafią kolejne trzy nowe podsypy zbudowane i ufundowane przez członków naszego Koła..

Niepokojący jest fakt, że przez działalność człowieka oraz wspomagającą ten proces suszę w zaskakująco szybkim tempie znikają z naszych łowisk remizy oraz trzcinowiska w których przez dziesiątki lat mieszkały i miały schronienie m.in. bażanty, zające, czy sarny.

Przypominamy, że Zarząd KKŁ zabezpieczył karmę, miejsca podsypów znajdziecie na mapach naszej elektronicznej książki pobytu w łowisku, dlatego zachęcamy wszystkich do odwiedzin naszych łowisk i wyłożenia karmy.

Wszystkim Kolegom zaangażowanym w ten proces w tym miejscu DZIĘKUJEMY!

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszych prac.

 

Darz Bór!

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze