Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Gatunki chronione w naszych łowiskach cd

2023-10-10

Koleżanki i Koledzy,

Informujemy, że Polski Związek Łowiecki na swojej stronie internetowej uruchomił zakładkę za pomocą której możemy wysyłać informację dotyczące wilków występujących w każdym z obwodów łowieckich.
Celem jest pozyskanie szeregu informacji nt ich występowania i zachowania m.in. ataki wilków na dzikie zwierzęta w łowiskach, stwierdzone upadki wskutek polowania wilków, ataki na psy lub zwierzęta gospodarskie, czy brak wykazania strachu przed człowiekiem.
Jak wiemy wilki występują na terenie wszystkich naszych łowisk, dlatego zachęcamy do zgłaszania zaobserwowanych zdarzeń z ich udziałem również do Zarządu KKŁ.

link do strony znajdziecie klikając TUTAJ!

Przy okazji tematu wilków chcielibyśmy zwrócić uwagę na inne drapieżne ssaki tym razem z podrodziny kotów, które regularnie są obserwowane w obwodzie nr 236, czyli rysie.
Oprócz dwójki pojedynczych osobników, które od miesięcy można spotkać w tych samych okolicach ostatnio jednemu z naszych kolegów udało się zaobserwować i nagrać parę kotów, które przemierzały nasze łowisko w innym rewirze.

 

Kontynuując tegoroczne spotkania ze zwierzyną prawem chronioną nie należy zapomnieć o ssakach kopytnych występujących w naszych obwodach tj. żubrach i łosiach.

Poniżej zamieszczamy kilka kadrów, które udało się uchwycić naszym kolegom.

 

Darz Bór!

 
 

Komentarze