Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

UWAGA! ASF - co zrobić w przypadku znalezienia padłego dzika?

2023-08-03

Koleżanki i Koledzy,

 

W dniu 02 sierpnia 2023 w Łącku odbyło się szkolenie weterynaryjne dot. ASF prowadzone przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Żninie. Szkolenie dotyczyło aktualnej sytuacji epizootycznej i obejmowało m.in. przedstawienie aktualnej mapy obszarów objętych restrykcjami, omówienie stwierdzonych ognisk u świń i dzików w roku 2023, akty prawne, a także metody postępowania w przypadku znalezienia padłego dzika oraz omówiono zasady bioasekuracji.

W szkoleniu uczestniczyli również członkowie naszego Koła. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Łowczymi KKŁ. Dobra informacja jaką możemy przekazać to fakt, że nie odnotowano na terenie naszych obwodów ognisk choroby i mamy nadzieję, że tak pozostanie, choć tegoroczne przypadki z okolic np. Murowanej Gośliny pokazują, że wirus nie jest daleko i wciąż jest niebezpieczny.

Poniżej prezentujemy ulotkę, która opisuje zasady postępowania w przypadku znalezienia padłego dzika oraz aktualne zasady bioasekuracji opracowane przez Głównego Lekarza Weterynarii.

 

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU ZNALEZIENIA PADŁEGO DZIKA?

ZASADY BIOASEKURACJI w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną

 

Darz Bór!

 

 

Komentarze