Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Dzień Leśnika

2023-07-14

Koleżanki i Koledzy,

 

Tegoroczny Dzień Leśnika w naszym regionie zorganizowany został 12 lipca 2023 r. w Pałacu Wierzbiczany przez Nadleśnictwo Gniewkowo. W dniu poświęconym św. Janowi Gwalbertowi - patronowi leśników.
Uroczystość rozpoczęła się w ogrodzie pałacowym, a zakończyła obiadem w pałacu.
Na uroczystość zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele: Policji, Wojska Polskiego, Zawodowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu działania Nadleśnictwa, Urządu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Powiatu, Gmin, firm współpracujących z Nadleśnictwem w zakresie pozyskania i wywozu drewna, oświaty, przedstawiciele sąsiednich jednostek Lasów Państwowych oraz Prezesi Kół Łowieckich z terenu działania Nadleśnictwa.
Podczas tej uroczystości nasze Koło reprezentował Prezes KKŁ.
Nadleśniczy Nadleśnictwa Gniewkowo Pan Ireneusz Jałoza złożył podziękowania wszystkim osobom, które są zaangażowane w pracę na rzecz naszych lasów, a także wręczył wyróżniającym się pracownikom Nadleśnictwa nagrody i awanse oraz darowiznę dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stanominie na zakup wozu gaśniczego.
Obchody Święta Leśników uświetnił występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich "Jenot" z Technikum Leśnego w Tucholi, który zaprezentował wybrane sygnały myśliwskie.
Pogoda była kapryśna i nawet ulewny deszcz podczas wystąpień zaproszonych gości nie przeszkodził w obchodach tej uroczystości.

Wszystkim leśnikom, strażnikom leśnym, osobom pracującym na rzecz dobra polskich lasów oraz wszystkim miłośnikom lasu składamy najlepsze życzenia i Darz Bór!  

 

  

Komentarze