Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Jaksicach

2023-06-12

Koleżanki i Koledzy,

 

W Szkole Podstawowej w Jaksicach po dokonanych wcześniej uzgodnieniach z dyrektorką szkoły Panią mgr Bernadetą Kołodziejską odbyło się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Ziemi, zorganizowane przy współpracy z Kujawskim Kołem Łowieckim nr 52 w Inowrocławiu. Celem spotkania było edukowanie uczniów na temat roli drzew w ekosystemie oraz promowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

Członkowie naszego koła łowieckiego - Jerzy Masiota, Jerzy Grobelski oraz Mateusz Janecki - przygotowali prezentację, w której wyjaśnili, jakie korzyści dla naszej planety niosą ze sobą drzewa. Przede wszystkim są one ważnym źródłem tlenu, pomagają w regulacji klimatu oraz chronią glebę przed erozją. Ponadto, drzewa stanowią schronienie dla wielu gatunków zwierząt i roślin.

Po prezentacji uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej mieli okazję wziąć udział w praktycznej części zajęć. Wraz z członkami koła łowieckiego posadzono około 240 drzewek iglastych i liściastych, ucząc się przy tym, jak powinno się to robić, by zapewnić im jak najlepsze warunki do wzrostu. Była to również doskonała okazja do rozmów o ochronie przyrody i wpływie człowieka na środowisko.

Sadzonki drzewek pozyskaliśmy z nadleśnictwa Gniewkowo z obietnicą Nadleśniczego pana M. Heidingera na każdorazowe wspieranie takich inicjatyw.

Patrząc z dzisiejszej perspektywy musimy z przykrością stwierdzić ,że panująca susza wyrządza w nasadzeniach ogromne spustoszenie,ale w okresie jesiennym będziemy kontynuowali nasze rozpoczęte działanie przyrodniczo -edukacyjne.

Spotkanie miało charakter edukacyjny, ale również promocyjny. Działania Kujawskiego Koła Łowieckiego na rzecz ochrony przyrody oraz propagowania zasad zrównoważonego rozwoju zostały zauważone przez uczniów i ich rodziców. Była to doskonała okazja, by przypomnieć, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i jak każdy z nas może przyczynić się do jej ochrony.

Dzień Ziemi to doskonały moment, by podkreślić, jak ważna jest edukacja ekologiczna. Działania Kujawskiego Koła Łowieckiego w szkole Podstawowej w Jaksicach pokazują, że można łączyć wiedzę teoretyczną z praktyką i w ten sposób przekazywać młodszym pokoleniom wiedzę na temat ochrony środowiska.

Składamy serdecznie podziękowania dla wszystkich osób, które współorganizowały to wydarzenie, a przede wszystkim Szkole Podstawowej w Jaksicach, Nadleśnictwu Gniewkowo oraz naszym Kolegom: Jurkowi Masiocie, Jurkowi Grobelskiemu oraz Mateuszowi Janeckiemu!

Akcja ta została przeprowadzona w myśl kontynuowanej w  Kujawskim Kole Łowieckim nr 52 w Inowrocławiu drogi „MYŚLIWI DZIECIOM , DZIECI ZWIERZĘTOM..”

Poniżej zamieszczamy kilka migawek z akcji.

 

Darz Bór!

 

 

 

 

 

 

Komentarze