Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Zima w obwodzie 202

2021-02-06

W tym roku okres zimowy dla zwierząt jest szczególnie trudny. Pokrywa śniegu oraz mróz skutecznie utrudniają dostęp do pożywienia. Jak co roku na terenie naszych obwodów pomagamy zwierzętom przetrwać ten ciężki dla nich czas.

W obwodzie numer 202 szczególnie dokarmiamy zwierzynę grubą w dobrej jakości karmę. W zadaszonych paśnikach umieszczana jest karma sucha, czyli siano. Karmę soczystą (marchew, burak, sianokiszonka) oraz karmę treściwą (kukurydza, czasem ziarna zbóż) wykładamy w uzgodnione z leśnikami, te same miejsca od wielu lat. Głównymi gatunkami, które w tym okresie korzystają z pomocy są sarny, jelenie, dziki, zające i bażanty. Nie zapominamy również o soli - zawarte w niej składniki mineralne są istotne w odżywianiu i zapobieganiu chorobom. Bryły soli wykładamy w specjalnie przygotowane do tego celu drewniane słupki, sól pod wpływem wilgoci rozpuszcza się, a zwierzęta chętnie ją pobierają.

Poniżej kilka zdjęć z kolejnych akcji wyjazdowych członków naszego Koła, wszystkim Kolegom zaangażowanym w te prace i darczyńcom karmy bardzo dziękujemy!

 

Darz Bór!

 

 

 

 

 

 

Komentarze