Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Obywatelski projekt ustawy - ciąg dalszy

2020-07-22

Koleżanki i Koledzy,

 

22 lipca 2020r odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa dot. wprowadzonego w 2018 roku zakazu udziału w polowaniach osób do 18 roku życia.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Krzewienie Tradycji Łowieckiej” reprezentowany był na komisji sejmowej przez prezesa NRŁ Rafała Malca oraz łowczego krajowego Pawła Lisiaka. Przekonywali oni do zmiany ustawy Prawo Łowieckie i ponownego przyzwolenia na BIERNY udział w polowaniach osobom poniżej 18 roku życia.

Za zmianą obecnie funkcjonujących przepisów, a tym samym za przywróceniem stanu sprzed stycznia 2018 roku głosowało 10 osób, przeciw było 15, a 3 osoby wstrzymały się od głosu. W tej sytuacji projekt ze sprawozdaniem komisji, które zawiera wniosek o jego odrzucenie trafi do Sejmu i to tam ostatecznie posłowie zdecydują co nastąpi.

Należy podkreślić, że Polska jest obecnie prawdopodobnie jedynym krajem na świecie o tak dużych restrykcjach w tym zakresie, gdzie obecne przepisy zabraniają udziału w polowaniach wszystkim osobom poniżej 18 roku życia.

Jednocześnie przypominamy, że w 2019 roku ówczesny MŚ zmienił Regulamin Polowań wyłączając z polowania odprawy i przerwy.

 

 

Darz Bór!

 

Komentarze