Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Obywatelski projekt ustawy

2020-04-18

Koleżanki i Koledzy,

 

 

W dniu 15 kwietnia 2020r. podczas X Posiedzenia Sejmu odbyło się pierwsze czytanie projektu obywatelskiego zgłoszonego dn. 31 października 2019r. zmieniającego ustawę prawo łowieckie w taki sposób, aby za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych osoby poniżej 18 roku życia mogły uczestniczyć w polowaniach.

Cała akcja została zainicjowana przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Krzewienie tradycji łowieckiej", którego pełnomocnikiem jest prezes Naczelnej Rady Łowieckiej PZŁ. Podczas sesji parlamentarnej reprezentował nas, będąc jednocześnie referentem prof. Dariusz Gwiazdowicz m.in. informując słuchaczy, że tak restrykcyjnych przepisów w tym obszarze nie ma żaden kraj w Europie,. Wprowadzony w 2018r. zakaz uderza w międzypokoleniową tradycję łowiecką, zakazuje młodym ludziom "zgłębiać tajniki przyrody w sposób bezpośredni i autentyczny", a w szczególności w naszej opinii narusza prawo do wychowywania naszych dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Podczas debaty w obronie myśliwych głos zabrała również Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu p. Małgorzata Golińska.

Podczas drugiego dnia obrad Sejmu w dniu 16 kwietnia br odbyło się głosowanie zgodnie z którym głosami 270 posłow omawiany projekt obywatelski przeszedł do dalszych prac i trafi do komisji sejmowej.

 

Trzymamy szczególnie kciuki za powodzenie tej inicjatywy, Darz Bór!

 

 

 

 

Komentarze