Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

WAŻNE! Nowelizacja przepisów - nowe Rozporządzenie RM z dn. 15.04.2020r.

2020-04-15

Koleżanki i Koledzy,


informujemy, że rozporządzenie z dnia 10 kwietnia br, które zabraniało nam przemieszczania się, a tym samym polowania, szacowania, a właściwie zamroziło prowadzenie całej gospodarki łowieckiej (pisaliśmy o tym TUTAJ!) zostało właśnie znowelizowane.

W dniu dzisiejszym tj. 15 kwietnia 2020r. Rada Ministrów RP wydała kolejne rozporządzenie (zmieniające rozporządzenie z dn. 10 kwietnia 2020r.) w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które umożliwia nam częściowy powrót do codziennych zadań związanych z pomocą rolnikom w ochronie upraw i płodów rolnych, przeciwdziałaniu rozporzestrzeniania się chorób zakaźnych zwierząt oraz co podekreślamy tylko częściowym prowadzeniem gospodarki łowieckiej.

 

Podsumowując do 19 kwietnia 2020 roku obowiązuje nadal zakaz przmieszczania się, a jednym z wyjątków po nowelizacji jest przemieszczanie się w celu:

„1)wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub prowadzenia działalności  rolniczej  lub  prac  wgospodarstwie rolnym, lub realizacji zadań mających na celu ochronę i zabezpieczenie   upraw  i płodów  rolnych  przed  szkodami  wyrządzanymi  przez  zwierzynę  lub przeciwdziałanie  rozprzestrzenianiu  się  chorób  zakaźnych  zwierząt,  oraz  zakupu  towarów  iusług  ztym związanych;”;

 

W naszej ocenie nadal obowiązuje zakaz przemieszczania się w celu wykonywania m.in. takich czynności jak szacowanie szkód, a zakaz wstępu do lasu wciąż obowiązuje, a jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

 

Całą treść rozporządzenia znajdziesz klikając TUTAJ!

 

 

Darz Bór!

 

Komentarze