Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Bal Myśliwski za nami

2020-02-03

Koleżanki i Koledzy,

 

 

Dnia 2 lutego br. odbył się Bal Myśliwski w Karczmie Kujawskiej w Cieślinie.

Uczestników balu przywitali Prezes Koła Jerzy Masiota i Przewodniczący Komitetu Jubileuszowego Władysław Jakubowski. W wystąpieniach tych podkreślali że bal ten kończy obchody uroczystości 100-lecia Koła. Jubileusz obchodziliśmy godnie. Posadziliśmy 100 dębów, zorganizowaliśmy uroczystości w Balczewie i Bukowie. Dla upamiętnienia tych wydarzeń postawiliśmy w tych miejscowościach „Kamienie Pamięci”.

Uroczystości przyczyniły się do integracji myśliwych z leśnikami i rodzinami, a przede wszystkim z miejscową ludnością na których to terenach prowadzimy gospodarkę łowiecką. Za włożony wkład pracy w przygotowaniu tych uroczystości i balu myśliwskiego Koleżanką i Kolegą bardzo dziękujemy. Złożono również życzenia noworoczne.

W balu myśliwskim wzięli udział członkowie Koła z rodzinami , leśnicy i sympatycy łowiectwa. Często występował zespół sygnalistów z utworami myśliwskimi. Atrakcją balu była loteria z ciekawymi fantami, do których należały m.in. skóry z lisów.

Wiele radości sprawił gościom wjazd dzika pieczonego z pochodniami. Zgodnie z opinią Kolegów należy stwierdzić, że bal się udał, gdyż bawiono się do samego rana. W związku z tym padły głosy, aby wrócić do tradycji i urządzać bale myśliwskie każdego roku. Niech żałują Koleżanki i Koledzy, którzy nie mogli wziąć udziału we wspólnej zabawie. Do zobaczenia w przyszłym roku na „Balu Myśliwskim”.

                                                        

                                                                                                                       Darz Bór!

 

 

 Prezes Koła                          Przewodniczący obchodów Jubileuszowych

 Jerzy Masiota                                         Władysław Jakubowski

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze