Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

VI Sąsiedzkie Polowanie Na Lisy

2020-01-26

Dnia 25 stycznia 2020r. odbyło się już VI Sąsiedzkie Polowanie Na Lisy na terenie obwodów łowieckich powiatu inowrocławskiego – w tym roku to nasze Koło było jego organizatorem i to na naszym terenie w leśnictwie Balczewo odbyła się odprawa i zakończenie polowania.

Współorganizatorami tego wydarzenia były Koła Łowieckie: Bażant, Cyranka, Diana, Lis, Piast, Ryś, Samura i to również w granicach obwodów w/w Kół Łowieckich odbywały się polowania.

Na zbiórce stawiło się 172 myśliwych (w tym 35 Dian), którym udało się pozyskać 22 lisy.

W tym miejscu należy przypomnieć, że wciąż wysoka populacja tych drapieżników niestety skutecznie dziesiątkuje zwierzynę drobną w naszych łowiskach m.in. zające, bażanty, kuropatwy, czy dzikie króliki. Ponadto to właśnie lis jest rezerwuarem jednej z najgroźniejszych chorób odzwierzęcych, czyli wścieklizny.

Polowanie uświetnili swoją muzyką sygnaliści, była również dziczyzna, ponieważ nasze Koło zaserwowało przybyłym gościom gulasz z dzika.

 

Dziękujemy wszystkim obecnym za udział w tym wydarzeniu i do zobaczenia za rok, Darz Bór!

 

 

 

 

Komentarze