Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Obywatelska inicjatywa ustawodawcza

2019-08-14

Koleżanki i Koledzy,

 

Polski Związek Łowiecki chcąc przywrócić prawa rodziców do wspólnego polowania razem z osobami, które nie ukończyły 18 roku życia wystąpił do Marszałka Sejmu z projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.

Dnia 2 sierpnia 2019 roku Marszałek Sejmu przyjął projekt obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej wraz z tysiącem podpisów osób go popierających (znajdziesz go klikając TUTAJ!), złożony przez Komitet Krzewienia Tradycji Łowieckiej.

Teraz możemy zacząć zbiórkę 100 tysięcy podpisów obywateli, którzy popierają zgłoszony projekt ustawy.

KKŁ przyłącza się do tej inicjatywy, dlatego jeżeli uważasz, że znowelizowany w roku 2018 zapis ustawy 42aa pkt. 15 ustawy Prawo Łowieckie łamie nasze konstytucyjne prawo do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców co wskazuje art. 48 Konstytucji RP, a łowiectwo to sięgająca setek lat kultura, tradycja i praktyczna nauka otaczającej nas przyrody to zachęcamy do wydrukowania i odręcznego wypełnienia załącznika, który znajdziecie TUTAJ , a następnie dostarczenie Łowczemu Koła do 29 sierpnia 2019r. lub wysłanie/dostarczenie do najbliższego Zarządu Okręgowego PZŁ (np. PZŁ ZO w Bydgoszczy ul. Koronowska 36, 86-021 Żołędowo) z dopiskiem PETYCJA.

Podpisy będą zbierane do 15 września 2019r.

 

Darz Bór!

Komentarze