Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Dyżury myśliwych w obwodzie 202 - wiosna 2019

2019-03-31

Koleżanki i Koledzy,

 

Wiosna to okres szczególnie silnej penetracji przez dziki pól głównie z zasiewami kukurydzy i nasadzeniami ziemniaków co powoduje znaczne szkody w tych uprawach. W związku z powyższym prosimy wszystkich myśliwych o polowanie na polach w celu zminimalizowania szkód wiosennych.

Prosimy również o zwrócenie uwagi na pola ze zbożami na których w ubiegłym sezonie uprawiana była kukurydza, gdyż są one równie chętnie odwiedzane przez dziki.

Od dnia 01 kwietnia do dnia 30 czerwca 2019 r. Zarząd KKŁ wprowadza dyżury myśliwych w obw. 202.

Obecność na dyżurze jest obowiązkowa.

Prosimy konsultować miejsce odbywania dyżurów z Łowczym Koła.

W przypadku gdy myśliwy nie może być na dyżurze musi we własnym zakresie zapewnić sobie koleżeńską zamianę lub zastępstwo.

W przypadku polowania dyżurującego należy dokonać wpisów z podaniem szczegółowego miejsca polowania. Prosimy dyżurujących o staranne i wnikliwe sprawdzanie wpisów w książce zgłoszeń dotyczących miejsc pobytu innych myśliwych, którzy w tym czasie mogą znajdować się w łowisku.

Dyżur polega głównie na płoszeniu dzików i jeleni z zasiewów i innych upraw wszelkimi sposobami, a nie na polowaniu. Jeżeli jest możliwość oddania strzału i podniesienia zwierzyny to należy to zrobić szybko, jeżeli takiej możliwości nie ma należy przepłoszyć dziki, a nie czekać godzinami na możliwość strzału, a w tym czasie dziki w oddali niszczą zasiewy.

Szczegółowy plan dyżurów zamieszczamy w komunikatach/panelu użytkownika dostępny dla każdego myśliwego po zalogowaniu się na swoje konto.

 

Darz Bór!

Komentarze