Sprawdź pocztę
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
Kujawskie Koło łowieckie nr 52 w Inowrocławiu
powrót

Aktualności

Obwód nr 210 wśród najlepszych obwodów okręgu

2010-11-29

Komisja Hodowlana do spraw zwierzyny grubej Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy dokonała podsumowania konkursu dla kół łowieckich najlepiej gospodarujących zwierzyną grubą. 

Koło nasze zgłosiło do konkursu obwód łowiecki nr 210 „Balczewo” położony w powiecie inowrocławskim. Komisja po wyjazdach terenowych dokonała weryfikacji kart oceny i przyznała za gospodarkę łowiecką prowadzoną w tym obwodzie 35,5 pkt co dało nam 3 miejsce w okręgu bydgoskim.

W dniu 29 listopada 2010 w imieniu naszego koła, na uroczystym posiedzeniu Komisji Hodowlanej,  bon pieniężny dla naszego koła w wysokości 3.000 zł odebrali Koll. Tomasz Oset – łowczy , oraz Janusz Makowski – gospodarz i strażnik łowiecki obwodu 210.

W trakcie wręczenia nagrody podkreślano dobrą gospodarkę prowadzoną w tym obwodzie oraz bardzo duże stany zwierzyny grubej, co przy zaledwie 2.500 powierzchni leśnej jest czymś wyjątkowym. Taki stan zwierznyny zawdzięczamy dobremu dokarmianiu oraz dobrej jakości posiadanych populacji.

 

Komentarze