Akt prawny w sprawie polowań indywidualnych
- Nazwa aktu prawnego: Uchwała Walnego Zgromadzenia Członków Koła
- W sprawie: polowań indywidualne
- Status aktu prawnego: obowiązujący
- Data uchwalenia: 27.09.2003, 15.06.2012
- Data wejścia w życie: 27.09.2003
- Data uchylenia:
§ 1
- Upoważnienia do polowania indywidualnego zwane dalej odstrzałami wydawane są bez ograniczeń na równych prawach wszystkim członkom Koła, nie posiadającym zaległości finansowych i rzeczowych w zakresie obowiązkowych świadczeń na rzecz Koła
- Jeżeli odstrzałów nie starcza dla wszystkich zainteresowanych Zarząd Koła może dawać pierwszeństwo tym członkom, którzy w stosunku do innych nie pozyskali danego gatunku zwierzyny w określonym czasie lub legitymują się większą ilością godzin prac gospodarczych.
- Szczegółowe zasady wydawania odstrzałów na poszczególne rodzaje zwierzyny, w tym preferencje powołane w ust.2, określa Zarząd Koła.
- Odstrzały mogą być wydane członkom innych kół łowieckich zapraszanych przez członków Koła na polowanie indywidualne za zgodą Zarządu Koła.
-
Zarząd Koła może sprzedawać odstrzały na polowania indywidualne członkom PZŁ nie będącym zrzeszonymi w żadnym kole łowieckim, a zapraszanych przez członków Koła, wg następujących zasad:
- cenę odstrzału ustala Zarząd Koła
- odstrzał na zwierzynę grubą wydaje się gościom na minimum 3 dni
- odstrzały takie mogą obejmować jelenie byki i sarny rogacze ,a ich cena uzależniona jest od wagi trofeum.
- odstrzały na lisy można wydawać nieodpłatnie
- Zarząd może sprzedawać odstrzały wg cen komercyjnych dla myśliwych zagranicznych i krajowych dla zabezpieczenia dochodów koła zapisanych w budżecie Koła.
- Za gości w terenie obwodu podczas polowania indywidualnego odpowiada osoba zapraszająca, a przy sprzedaży komercyjnej osoba wyznaczona przez Zarząd Koła.
§ 2
- Odstrzały wystawiane są przez osoby upoważnione przez Zarząd i muszą być podpisane przez osobę lub osoby umocowane do składania oświadczeń w imieniu Koła zgodnie ze Statutem Koła.
- Przedłużenia odstrzału dokonuje się według zasad określanych przez Zarząd Koła.
- Odstrzelenie każdej sztuki zwierzyny grubej na polowaniu indywidualnym należy niezwłocznie zgłosić telefonicznie Łowczemu (lub Strażnikowi), niezależnie od wpisu do książki ewidencji myśliwych w łowisku.
- Wykonane lub nieważne odstrzały należy zwrócić Łowczemu w ciągu 7 dni od daty dokonania odstrzału lub upływu ważności odstrzału.
§ 3
- Kwity przyjęcia tuszy do punktu skupu należy dostarczyć Łowczemu (lub vicełowczemu) natychmiast po dostarczeniu tuszy do punktu skupu. W przypadku nieobecności w/w osób kwit należy wysłać listem do Łowczego w ciągu 24 godzin po zakończeniu polowania.
- Niedostarczenie kwitu przyjęcia tuszy do punktu skupu zgodnie z ust.1 wyżej spowoduje poniesie konsekwencji finansowych nałożonych z tego powodu na Koło przez Urząd Skarbowy, niezależnie od sankcji statutowych, które nałożyć może na myśliwego Zarząd.
§ 4
- Myśliwy rozpoczynający polowanie indywidualne, zapisuje się w książce ewidencji zgłoszeń wypełniając ją zgodnie z opisem odpowiednich kolumn i z podaniem jednego tylko rejonu polowania nie zajętego przez innego myśliwego, składając swój własnoręczny podpis przy zgłoszeniu.
- Ewentualne zapisanie się na ten sam rejon co inny zgłoszony już myśliwy jest możliwe po osobistym z nim uzgodnieniu.
- Po zakończeniu polowania indywidualnego należy wypisać się w książce ewidencji zgłoszeń wypełniając ją zgodnie z opisem odpowiednich kolumn, z podaniem ilości oddanych strzałów i składając swój własnoręczny podpis. Wypis musi być dokonany przed upływem terminów podanych wyżej.
§ 5
- Zabrania się polowania indywidualnego na dziki w lesie, oraz bezwzględnie na wszelką zwierzynę w obrębie Rezerwatu Balczewo (obszar zaznaczony na mapie obwodu). Polowanie na pozostałą zwierzynę grubą i lisy na terenie lasu przylegającego do rejonu zgłoszeń może zostać wstrzymane lub ograniczone przez Zarząd Koła.
- Zabrania się polowania wokół kompleksu leśnego na 5 dni przed planowanym tam polowaniem zbiorowym lub polowaniem dewizowym, a Zarząd Koła może ten okres zmienić w stosunku do konkretnych polowań zbiorowych lub dewizowych informując o tym myśliwych zapisem w książce zgłoszeń.
§ 6
- Zgłoszeń polowania na ptactwo dokonuje się zgodnie z zasadami podanymi wyżej w § 4 z podaniem numeru obwodu dla polowania w ciągu dnia lub numeru rejonu dla polowań na zapady.
- Polowanie na kaczki w ciągu dnia do zachodu słońca dozwolone jest jedynie w soboty i niedziele, a w okresie polowań zbiorowych w środy, zamiast dni w które odbywają się polowanie zbiorowe w danym tygodniu.
- Polowanie na kaczki podczas zapadów po zachodzie słońca mogą odbywać się we wszystkie dni tygodnia.